Möten i Västra Distriktet

I Sverige har Anonyma Narkomaner runt 400 Möten i veckan, och i världen ca 67.000. Vi finns i 131 länder. Organisationen består av regioner som i sin tur uppdelas i distrikt.

Västra distriktet är regionen Sveriges för närvarande största med ungefär 30 grupper. Distriktet sträcker sig från Munkedal i norr till Varberg i söder.

Möteslista för utskrift

Måndag

Göteborg
Bara för idag (Ö,D) 11.00
Johanneskyrkan
(Stigbergsliden)
Tema: Dagens text

NA.VF (Ö) 17.00
Frölunda Kyrkogata 2

Fri att leva (Ö) 19.00
Haga kyrkogata 6
(Skyddsvärnet)

Kortedalagruppen (Ö) 19.00
Tideräkningsgatan 1
(Kortedalakyrkan, ingång baksidan)
Tema:Tillfrisknande

Lilla Edet
Vägen till frihet 19.00
Sätergården 17
(Källaren)

Webmöte
Femtegruppen 19.00
femte.org

Tisdag

Göteborg
Bara för idag (Ö,D) 11.00
Johanneskyrkan
(Stigbergsliden)
Tema: Steg

Kvinnokraft (Ö,1,D) 17.30
Fiskhamnsgatan 41 c
(Vägen ut!)
Kvinnomöte

Regnbågsgruppen (S) 18.00
Vegagatan 48 A
(Rfhl’s Lokaler)
Hbtq

NAGG (D) 19.00
Vasagatan 14
(Tema: Steg)

Kungälv
Kungälvsgruppen (Ö) 19.00
Ytterbyvägen 27
(Bakom polishuset)

Partille
Na-Partille (Ö,S) 19.00
Gamla kronvägen 36
(Församlinghemmet)

Onsdag

Göteborg

Bara för idag (Ö,D) 11.00
Johanneskyrkan
(Stigbergsliden)
Tema: Dagens text

Fri att leva (Barnfri) 19.00
Haga kyrkogata 6
(skyddsvärnet)

NA-Farsigruppen 19.00
Vägen UT
(Fiskhamnsgatan 41)
Persisktalande

Redbergsgruppen (Ö,D) 19.00
Danska vägen 103
(Pärlan/Frivilligcentralen)
Tema: Steg/tradition

Uddevalla
Aldrig Mera Ensam (Ö,1) (H) 19.00
Håljutegatan 7A
Tema: Steg & Tradition

Varberg

Kom tillbaka (K,Ö) 17.00
Sveagatan 123
(På gården i källaren)

Never Alone (Ö,H) 19.00
Sveagatan 24
(Församlingshemmet)

Torsdag

Göteborg
Bara för idag (Ö,D) 11.00
Johanneskyrkan
(Stigbergsliden)
Tema: Tradition

Andliga principer (Ö1,D) 18.00
Chapmansgatan 6
(Smu-gården)
Kvinnomöte, Barntillåtet

GrabbarNA 18.00
Vägen UT
(Fiskhamnsgatan 41)
Mansmöte

Kungsbacka
Kungsbackagruppen (Ö) 19.00
Tingbergsvägen 3c
(Källaren)

Stenungsund
Stenungsundsgruppen (H) (Ö,S) 18.00
Gärdesvägen 6 D
(Språkcaféets lokaler på baksidan)

Varberg
Kom tillbaka (S) 19.00
Sveagatan 123
(På gården i källaren)

Fredag

Göteborg
Bara för idag (Ö,D) 11.00
Johanneskyrkan
(Stigbergsliden)
Tema: Service

T G I F (Ö,D) 19.00
Johanneskyrkan
(Stigbergsliden)

Fri att leva (Barnfri) 19.00
Haga kyrkogata 6
(skyddsvärnet)

Skällinge
Skällingegruppen 18.00
Församlingshemmet

Lördag

Göteborg

ÅterfallarNA (Ö) 10.00
Fiskhamnsgatan 41
(Vägen ut)
Tema: Tillfrisknande/Återfall

Bara för idag (Ö,D) 11.00
Johanneskyrkan
(Stigbergsliden)
Tema: Sponsorskap/sponsee

Roots (Ö,1,D) 12.00
Haga kyrkogata 6
(skyddsvärnet)

Redbergsgruppen (Ö,D) 19.00
Danska vägen 103
(Pärlan/Frivilligcentralen)
Tema: Att leva drogfri

NAGG (D) 19.00
Vasagatan 14
(Tema: Känslor)

Munkedal
Fast vänskap (Ö,1) 11.00
Vadholmsvägen 51

Varberg
Kom tillbaka (Ö) 19.00
Sveagatan 123
(På gården i källaren)

Söndag

Göteborg

Bara för idag (Ö,D) 11.00
Johanneskyrkan
(Stigbergsliden)
Tema: Dagens text

ÅterfallarNA (Ö) 11.00
Fiskhamnsgatan 41
(Vägen ut)
Tema: Tillfrisknande/Återfall

NA-Farsigruppen 16.00
Vägen UT
(Fiskhamnsgatan 41)
Persisktalande

Linnégruppen (D) 18.00
Masthuggsterassen 4B
(I Göteborg Zens lokaler)
Talar möte sista söndag i månad

NA-Hisingsgruppen (Ö,1)(H)(D) 19.00
Övre Halleg. 27
(Rambergskyrkan)
Temamöte

Partille
Na-Partille (Ö,S) 18.00
Gamla kronvägen 36
(Församlinghemmet)

Varberg
Kom tillbaka (Ö,S) 17.00
Sveagatan 123
(På gården i källaren)

Orust
Orustgruppen (S) 18.00
Morlanda 125, Ellös